Sesje fotograficzne i filmowe

Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu to idealne miejsce na przeprowadzenie sesji fotograficznej niemal o każdej porze roku. Gdy wiosną Ogród budzi się do życia, a promienie słońca delikatnie prześlizgują się pomiędzy rozwijającymi się młodymi listkami, sceneria nabiera baśniowego charakteru. W kolejnych miesiącach kolejne gatunki roślin rozkwitają, a okwiecone zielone ściany parku stanowią piękne tło. Jesień to czas zmian. Liście przebarwiają się na wiele kolorów. W słoneczne dni prawdziwej polskiej jesieni Ogród okrywa magiczna aura. A jeśli mamy szczęście, zimą Ogród okryje się śniegiem niczym pierzyną – stając się prawdziwym wyzwaniem dla fotografów. W każdym miesiącu Ogród zachwyca czymś i zadziwia. Zapraszamy do odbywania sesji w Ogrodzie.

Zainteresowanych zorganizowaniem sesji fotograficznej lub filmowej w Ogrodzie Botanicznym prosimy o kontakt oraz o zapoznanie się z cennikiem i regulaminem Ogrodu.

Organizacja sesji fotograficznych/filmowych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uprzejmie informujemy, że fotografowanie na własny użytek jako pamiątka z Ogrodu Botanicznego (w tym fotografowanie w celu publikacji zdjęć na blogach internetowych) nie wymaga zgody ani uiszczania opłat.

Organizacja profesjonalnych sesji fotograficznych/filmowych (tj. sesji ślubnych, komunijnych i innych sesji prywatnych) oraz sesji fotograficznych/filmowych, realizowanych w celach komercyjnych (sesje reklamowe, sesje na potrzeby publikacji, sesje na potrzeby autorskiego portfolio), wymaga uiszczenia opłaty zgodnie z poniższym cennikiem.

 Cena nettoCena brutto do zapłacenia
Sesje fotograficzne/filmowe okolicznościowe (sesje ślubne, sesje komunijne, inne profesjonalne sesje prywatne)  100,00 zł/dzień  123,00 zł/dzień
Sesje fotograficzne/filmowe komercyjne (sesje reklamowe, sesje na potrzeby publikacji, sesje na potrzeby autorskiego portfolio)  250,00 zł/godz.  307,50 zł/godz.

Opłatę według cennika należy uiścić przelewem na:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Santander Bank Polska S.A. 77 1090 1362 0000 0000 3601 7903

tytułem: Sesja fotograficzna w OB, 706000/6301000000/522000/ZL000419

Dowód wpłaty należy przesłać na adres: botanik@amu.edu.pl oraz okazać każdorazowo na prośbę personelu.

Podczas fotografowania/filmowania prosimy o przestrzeganie regulaminu dla zwiedzających oraz poniższych zasad:

  1. Sesje fotograficzne/filmowe mogą się odbywać wyłącznie w godzinach otwarcia Ogrodu Botanicznego UAM.
  2. Termin sesji fotograficznych/filmowych odbywających się na terenie Ogrodu Botanicznego wymaga każdorazowo uzgodnienia z dyrekcją Ogrodu.
  3. Zamiar przeprowadzenia w Ogrodzie sesji fotograficznej/filmowej komercyjnej należy zgłosić co najmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem sesji.
  4. W czasie fotografowania i filmowania nie może ulec zniszczeniu zieleń oraz infrastruktura na terenie Ogrodu Botanicznego.
  5. Wyżej wymienione czynności nie mogą zakłócać zwiedzania innym użytkownikom Ogrodu Botanicznego oraz utrudniać funkcjonowania obiektów (np. prowadzenia prac pielęgnacyjnych, porządkowych, realizacji zajęć edukacyjnych itp.).
  6. Za ewentualne zniszczenia w trakcie trwania fotografowania/filmowania Ogród Botaniczny obciąży fotografującego/filmującego kosztami wynikającymi z powstałych szkód.
  7. Na terenie Ogrodu Botanicznego obowiązuje zakaz używania dronów.