Warsztaty wyplatania ze słomy

Zapraszamy na warsztaty wyplatania ze słomy unikatową, polską techniką pętelkową.

Wyplatanie to odpoczynek i chwila wolnego od codziennego tempa. Kiedy ręce pracują – głowa odpoczywa. Czas spędzony w Ogrodzie Botanicznym wspólnie z Serfentą i naturalnymi, pachnącymi, ekologicznymi materiałami działają dobrze na ciało i umysł. To warsztaty dla każdego, kto potrzebuje na chwilę znaleźć przyjemność w pracy ręcznej i odpocząć.

Gdzie: Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, ul. Dąbrowskiego 165

Kiedy: 25.08.2023 (piątek) 9:30-15:30

Cena: 130 zł/ osoba.

CO ZROBIMY?

Wykonamy misy/ kosze z ręcznie zebranej i przygotowanej słomy żytniej. Każdy uczestnik/uczestniczka skończy warsztat z własnym przedmiotem. Nie trzeba mieć doświadczenia w wyplataniu, wszystkiego nauczymy się od podstaw. Do wyplatania użyjemy specjalnych narzędzi – igieł plecionkarskich do wyplatania ze słomy.

OPŁATA/REZERWACJA

Aby mieć zagwarantowane miejsce na warsztatach obowiązuje:

  • zgłoszenie e-mail na adres biuro@serfenta.pl
  • oraz przedpłata na konto: 02 1020 1390 0000 6102 0465 5496 
    Stowarzyszenie Serfenta, tytuł wpłaty: Warsztaty, Poznań, słoma

Po otrzymaniu zgłoszenia i wpłaty Serfenta prześle informację z potwierdzeniem.

O prowadzącej

Paulina Adamska to antropolożka, ekspertka w zakresie plecionkarstwa oraz doświadczona instruktorka rzemiosła, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Założycielka Stowarzyszenia Serfenta, które łączy tradycyjne rzemiosło z ludzkimi potrzebami i z biznesem. Reprezentuje niematerialne dziedzictwo kultury w ramach UNESCO i na całym świecie.

O Serfencie

Serfenta powstała 15 lat temu. W tym czasie przemierzyła tysiące kilometrów, aby dowiedzieć się wszystkiego o plecionkarstwie – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jej celem jest zachowanie tradycji i mądrości przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Skupia się nie tylko na zachowaniu dziedzictwa niematerialnego, ale także na uczynieniu go żywym, atrakcyjnym i użytecznym dla współczesnego człowieka. Dlatego ma otwarte podejście do rzemiosła: koncentruje się nie tylko na samym produkcie, ale także na wszystkich korzyściach, jakie doświadczenie wyplatania może dać człowiekowi dzisiaj. Posiada doświadczenie w projektowaniu nowoczesnych produktów i usług rzemieślniczych. Stworzyła własny model pracy z niematerialnym dziedzictwem kulturowym: „Od badań do biznesu”.